NIEUW - Spider - Relaties tussen ondernemingen en bedrijfsleiders
Vinden

Digitale facturatie verplicht

Vanaf 1 januari 2026 wordt digitale facturatie (e-invoicing) tussen ondernemingen verplicht. Momenteel bestaat die verplichting alleen voor facturen die aan openbare diensten worden verzonden. De regering hoopt daarmee de btw-kloof te dichten. Het betreft het verschil tussen wat de staat aan btw-inkomsten zou moeten ontvangen en wat hij werkelijk ontvangt.

Uiteraard komt dat door fraude, maar ook door faillissementen, vergissingen, slordigheden enzovoort. Het gaat om enorme bedragen. Voor het jaar 2020 alleen al raamt de Europese Commissie het verschil op 93 miljard euro, of 9,1% van de totale vereiste theoretische waarde.

Met 14% zit ons land ruim boven het Europese gemiddelde. In vergelijking met onze buurlanden Frankrijk (8%), Duitsland (4,8%) en vooral Nederland (2,8%) is het verschil nog groter. In de praktijk liet de regering haar keuze vallen op het Europese PEPPOL-netwerk, dat al door heel wat andere lidstaten wordt gebruikt.
Lees meer
 

 

Terug
Partner Content
Partner Content

Benieuwd naar het web rond jouw commerciële relaties? Onze Spider legt alle relaties tussen ondernemingen en bedrijfsleiders voor je bloot. Zo weet je met wie je in contact treedt en hoe mogelijke zakenrelaties met elkaar verbonden zijn. Gebruik de Spider in combinatie met de ProspectFinder om te weten wiens hand je schudt en te ontdekken welke andere deuren je via één commerciële opportuniteit opent. Nu proberen

Trends Business Information
Infotheek
Studie over belasting op grote vermogens

Studie over de belasting op grote vermogens

Studiecommissie voor de vergrijzing

Studiecommissie voor de vergrijzing - Jaarlijks verslag
 

Inschatting energiekosten huishoudtoestellen

Inschatting van de energiekosten van huishoudtoestellen - proefproject

 

Wetstraat
Diverse bepalingen inzake btw en bijzondere invorderingsregels

Wet houdende diverse bepalingen inzake belasting over de toegevoegde waarde en houdende bijzondere invorderingsregels van het Wetboek van de inkomstenbelastingen 1992 - BS 1 december, p. 111.953

Statuut van bewindvoerder over een beschermde persoon

Wet betreffende het statuut van bewindvoerder over een beschermde persoon -  BS 30 november, p. 111.307

Wijziging betreffende toezicht op de financiële sector en financiële diensten

Wet tot wijziging van diverse boeken van het Wetboek van economisch recht en van de wet van 2 augustus 2002 betreffende het toezicht op de financiële sector en de financiële diensten - BS 28 november, p. 110.580