Strengere regels voor economische werkloosheid bedienden
Vanaf 1 juli 2025 vervalt de versoepelde regeling voor economische werkloosheid bij bedienden. Werkgevers kunnen dan niet langer automatisch gebruikmaken van de tijdelijke regeling uit cao 172, die sinds 2023 gold om bedrijven in moeilijkheden snel ademruimte te geven.
De cao werd ingevoerd in de nasleep van de coronacrisis en geopolitieke spanningen, en maakte het eenvoudiger om economische werkloosheid toe te passen zonder een cao of een ondernemingsplan. Die vereenvoudiging loopt nu af door het mislukken van het sociaal overleg 2024-2025.
Wat verandert er concreet? Wie nog economische werkloosheid voor bedienden wil invoeren, moet voortaan opnieuw aan de klassieke voorwaarden voldoen: het bedrijf moet formeel als ‘onderneming in moeilijkheden’ erkend zijn én gebonden zijn aan een sectorale of een ondernemingsspecifieke cao, of aan een goedgekeurd ondernemingsplan. Ook de administratieve procedure wordt opnieuw zwaarder, met verplichte meldingen aan RVA, vakbonden en personeel.
De klassieke regeling voorziet nog steeds tijdelijke werkloosheid, maar binnen striktere grenzen: maximaal 16 weken bij volledige schorsing of 26 weken bij deeltijdse tewerkstelling. De afschaffing van cao 172 betekent dus niet het einde van economische werkloosheid voor bedienden, maar maakt het opnieuw trager, omslachtiger en afhankelijk van sociaal overleg.
Lees meer