Geen loonmarge tot eind 2026
De Belgische federale regering heeft de loonnorm voor de periode 2025-2026 via een koninklijk besluit officieel vastgelegd op 0%. Dat betekent dat bovenop de automatische loonindexering géén extra loonstijgingen toegestaan zijn, op straffe van een boete.
De maatregel volgt op het advies van de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven (CRB) van februari dit jaar, en is intussen bekrachtigd via een KB van 12 september 2025, gepubliceerd op 22 september. De loonnorm wordt om de twee jaar herzien en is bedoeld om de loonhandicap ten opzichte van buurlanden zoals Duitsland, Frankrijk en Nederland onder controle te houden. Omdat de loonontwikkeling in die buurlanden de komende jaren beperkt blijft, adviseerde de CRB ook voor België een nulmarge.
De 0%-norm verbiedt echter geen indexeringen. Automatische indexeringen en baremieke verhogingen (denk aan loonsprongen op basis van anciënniteit, leeftijd of functie) blijven gewoon van kracht. Ook cao 90-bonussen of innovatiepremies vallen buiten de loonnorm, net als voordelen die al in 2023-2024 werden toegekend. Wel is de ruimte om individueel loonbeleid te voeren zeer beperkt. Werkgevers die extra voordelen willen toekennen, moeten voorzichtig navigeren binnen het wettelijke kader. Zo mogen ze een extra voordeel zoals een verhoging van de maaltijdcheques pas invoeren als dit wettelijk expliciet wordt toegestaan binnen de loonnorm.
De sectoren moeten nu elk op hun beurt hun collectieve onderhandelingen opstarten. De loonnorm geldt officieel als ‘maximale marge’ op alle niveaus van overleg: nationaal, sectoraal én binnen de onderneming. Een overschrijding kan leiden tot administratieve boetes.
Lees meer