NIEUW - Spider - Relaties tussen ondernemingen en bedrijfsleiders
Vinden

Register van beroepsverboden

Daar vraagt de N-VA opnieuw om. Weten met wie je te maken hebt, is immers belangrijk, aangezien de minimumvereisten inzake eigen vermogen die aan startende ondernemingen worden opgelegd, mettertijd afnemen.

In ons land worden beroepsverboden nergens geregistreerd, terwijl er in Frankrijk een fichier national des interdits de gérer (FNIG) wordt bijgehouden door de Conseil national des greffiers des tribunaux de commerce en in Nederland de Kamer van Koophandel de opgelegde bestuursverboden openbaar registreert. In het Verenigd Koninkrijk staan in het Register of disqualifications de namen vermeld van alle natuurlijke personen met een bestuursverbod enzovoort.

Het is belangrijk dat een dergelijk register openbaar is. Het volstaat immers niet om btw-fraudeurs in één EU-lidstaat te veroordelen tot een bestuursverbod om hen vervolgens geen strobreed in de weg te leggen bij het opzetten van een nieuwe btw-carroussel in een andere EU-lidstaat, zo stelt de N-VA.

De partij vraagt dan ook om binnen de ECB een digitaal register op te richten van personen voor wie een civielrechtelijk of strafrechtelijk beroepsverbod geldt. Dat register zou bovendien net als in het Verenigd Koninkrijk publiek toegankelijk moeten zijn.
Lees meer

Terug
Inschrijven nieuwsbrief Uw advertentie in onze nieuwsbrief?
Infotheek
KB/WIB 1992 - Bijgewerkte versie 25 april 2023

KB/WIB 1992 – Gecoördineerde tweetalige versie bijgewerkt tot en met het KB van 25 april 2023

 

Dienst voorafgaande beslissingen

Dienst voorafgaande beslissingen - Jaarverslag 2022
 

Risico's van volgen van inflatie op jaarbasis

De risico’s van het volgen van de inflatie op jaarbasis

 

Wetstraat
Wet ter bestrijding van discriminatie tussen vrouwen en mannen

Wet tot wijziging van de wet van 10 mei 2007 ter bestrijding van discriminatie tussen vrouwen en mannen, BS 15 mei, pagina 46.110
 

Eenheidsstatuut tussen arbeiders en bedienden inzake opzeggingstermijnen en carenzdag

Wet tot wijziging van de wet van 26 december 2013 betreffende de invoering van een eenheidsstatuut tussen arbeiders en bedienden inzake de opzeggingstermijnen en de carenzdag in het geval van opzegging door de werknemer - BS 28 april, 43.002
 

Beperking duur van opeenvolgende areidsovereenkomsten

Wet tot wijziging van de wet van 3 juli 1978 betreffende de arbeidsovereenkomsten met het oog op de beperking van de duur van opeenvolgende arbeidsovereenkomsten voor een bepaalde tijd en vervangingsovereenkomsten - BS 28 april, p. 43.003
 

Meestgelezen Trends