Kredietbemiddelaars moeten worden geregistreerd
Om de werking van de Centrale voor Kredieten aan Particulieren (CKP) te verbeteren, stelt de PS een aantal maatregelen voor, waaronder de registratie van kredietbemiddelaars zoals autoverdelers, makelaars, verkopers, grootwarenhuizen enzovoort, die allemaal een centrale rol spelen bij het op de markt brengen van bepaalde kredietvormen.
Die registratie zou het volgens de indieners van het wetsvoorstel mogelijk moeten maken om te bepalen of hun aanwezigheid in de kredietsector als dusdanig het wanbetalingsrisico beperkt dan wel verhoogt.
Tegelijkertijd stellen ze voor om meteen ook het doel van het krediet te registeren om te achterhalen welke kredietvormen het wanbetalingsrisico beperken dan wel verhogen. Daarnaast vragen ze om een chronologisch overzicht van de toegekende overeenkomsten.
Lees meer